RTV 900 G

ŘADA RTV

20.9 PS (15.4 kW)

RTV 900 G

Popis produktu

RTV 900 G

Robustní, výkonná a spolehlivá vozidla řady RTV 900, jsou originální a vysoce efektivně řešená transportní, terénní vozidla. Díky účelnému a promyšlenému využití řady progresivních, konstrukčních prvků poskytují všestranné (bez nadsázky univerzální) možnosti uplatnění.

RTV 900 G je ve standardním provedení dodáván s oranžovým zabarvením karoserie, bez čelního ochranného rámu a bez vybavení pro provoz na veřejných komunikacích. Hydraulické zvedání ložné plochy a čelní ochranný rám je možné doobjednat.

RTV 900 G je vhodný pro podmínky, kde se nevyžaduje schválení pro provoz na pozemních komunikacích (golf, sportovní areály, rekreační střediska, hotelové komplexy apod.).

Motor

Tříválcový kapalinou chlazený naftový motor Kubota s výkonem 21,6 HP, poskytuje dostatečnou sílu pro transport nákladu ( do 500 kg) v obtížně průjezdném terénu.

Hydrostatický převod VHT

Hydrostatický převod s násobičem reagující v závislosti na zatížení, dává RTV900 jeho sílu. Díky třem jízdním rozsahům se vyznačuje rychlou akcelerací, optimální tažnou silou v každém terénu, vynikajícími jízdními vlastnostmi a bezpečnou jízdou na svazích. Kromě toho pracuje tento systém s vyšší účinností a nižším opotřebením, než řemenové převody, nabízené většinou konkurenčních výrobců.

Přesně reagující hydrostatické řízení

Při jízdě v terénu je nutné se rozhodovat ve zlomcích sekund. RTV 900 má k tomu potřebnou rychlost reakce. Jedná se přitom o první vozidlo této třídy, které je vybavené hydrostatickým řízením..

Stabilní rámová konstrukce

Velmi pevná rámová konstrukce RTV900, odolná proti namáhání je vhodná pro dlouholeté použití stroje při velké pracovní zátěži.

Zavěšení zadních kol

Zadní kola jsou zavěšena na společném sdruženém ramenu nápravy De Dijon, s listovými péry a tlumiči. Tím jsou nárazy při jízdě v neschůdném terénu co nejvíce eliminovány.

Spolehlivá mokrá kotoučová brzda

Jízda v kopcovitém terénu znamená časté brzdění. S hydraulicky ovládanou mokrou kotoučovou brzdou můžete zastavit rychle a bez vynaložení velké síly. Má zvláště dlouhou životnost, takže nedochází ke snížení výkonu v důsledku opotřebení.

Velká světlá výška nad zemí

Díky mimořádné výšce nad zemí (přibližně 20 cm) je možné s RTV900 jezdit bez problémů v neschůdném a neznámém terénu. Pro vynikající stabilitu a vysoký jízdní komfort disponuje stroj širokým rozchodem a širokými pneumatikami.

Přístrojová deska

Abyste mohli nepřetržitě sledovat silnici je přístrojová deska uspořádána tak, že je možné důležité provozní parametry odečíst jedním pohledem. Je na ní namontovaná světelná signalizace mimo jiné pro stav oleje, kontrolu dobíjení a mnoho dalších funkcí.

Komfortní sedačka

Pro nejvyšší jízdní komfort je RTV900 vybaven velkoryse čalouněnou sedačkou nebo dvěma samostatnými sedačkami. Pro větší bezpečnost cestujících jsou namontovány bezpečnostní pásy s dvojitou bezpečnostní funkcí a boční držadla.

Čelní ochranný rám

Na rozdíl od jiných strojů, které jsou v prvé řadě vybaveny čelním ochranným rámem z dekorativních důvodů, poskytuje vysoce odolný čelní rám z oceli dobrou ochranu (u modelu RTV 900 G je možné pořídit na objednávku, není součástí standardního vybavení).

Bezpečnostní ochranný rám

Pro zajištění optimální ochrany řidiče je RTV vybaveno ochranným rámem (ROPS), který lze na objednávku doplnit čelním sklem a ochrannou stříškou nebo nahradit ho kabinou ( rovněž na objednávku)

Velká ložná plocha se zvedáním

Ať dopravujete velký náklad (maximální zátěž 500 kg) nebo menší množství materiálu - obojí můžete bezpečně uložit na zvláště velké ložné ploše. U modelu RTV 900 G je vyklápění ložné plochy ručně, hydraulické zvedání ložné plochy je nutné doobjednat. Hydraulický zvedací systém umožňuje snadné vyklápění pomocí jediné páky. RTV900 může bez problémů transportovat Europaletu (1,2 m).