L 5240 HTSC

ŘADA L40

54,8 HP (40,3 kW) SAE

  • 54 k, úsporný motor Kubota 4-válec.
  • 2x4 / 4x4, klimatizovaná kabina.
  • Inteligentní 6-ti stupňová hydrostatická převodovka s regulací rychlosti reakce, zdvih hydrauliky 1750 kg.
  • Velice výkonný komunální traktor s automatickým řazením.
  • Vyroben v Japonsku!
L 5240 HTSC

Popis produktu

L 5240 HTSC

Traktory řady L40 navazují na předchozí úspěšnou řadu traktorů Grand L 30. Jsou to hospodárné, vysokovýkonné traktory, které komfortně a efektivně zvládnou každou práci. Příjemně se ovládají a mají mnoha inovovaných prvků. Ať už jde o zcela novou hydrostatickou převodovku HST PLUS nebo nové výkonné motory s nízkými emisemi, Řada L40 dominuje v mnoha směrech. Nabízíme pět různých modelů (dle výkonu motorů), vybavených ochranným rámem nebo klimatizovanou kabinou, třemi různými variantami převodovek a rozdílnými pneumatikami.

Traktor L 5240 HTSC je standardně dodáván s hydraulickou převodovkou a v provedení jen s klimatizovanou kabinou.

Motor

Kapalinou chlazený, čtyřválcový diesel s výkonem 50 HP. Spalovací systém s trojnásobným prouděním (Kubota E-TVCS) zajišťuje zlepšené proudění vzduchu ve spalovacím prostoru a umožňuje vyšší výkon a účinnost při současném snížení množství škodlivin. Nové motory v sérii L40 se vyznačují vyšším zdvihovým objemem, nižší hlučností a menšími vibracemi. Motory splňují a nebo překračují následující emisní předpisy:

  • EG - mezní hodnoty škodlivin (97/68/EWG)
  • TIER IIIa pro motory nad 37kW (L5040/L5240/L5740)
  • CARB (California Air Resources Board) - celosvětově nejtvrdší norma pro vznětové motory.

Převodovka HST-Plus

Zoptimalizovali jsme výkon a životnosti hydrostatického pohonu. Výsledek: HST Plus. Automatické ovládání hydrostatického čerpadla a motoru umožňuje optimální výkon, bez ohledu na požadavky, půdní podmínky nebo zkušenost uživatele. Nová HST Plus je vybavena hydraulickým posilovačem, ovládání pedálu pojezdu je tím výrazně ulehčeno. Bez ohledu na zatížení garantuje tento systém jemnou reakci, snadné ovládání a lepší kontrolu. Méně vibrací a snížená hlučnost umožňují příjemnou práci bez únavy, při nejvyšším výkonu.

IntelliPanel

Svou promyšleností, spolehlivostí a vysokými užitnými vlastnostmi známý, moderní KUBOTA-INTELLIPANEL Vás obsáhle informuje o všech provozních stavech L40. Snadno rozpoznatelné kontrolky a ukazatele Vám lehce a srozumitelně ukazují všechny důležité funkce.

Hnací hřídel a hydraulický systém

Zadní vývodová hřídel se hydraulicky zapíná a vypíná nezávisle na pojezdu. Spolu s brzdou a pojistkou vývodové hřídele zajišťuje tento systém maximální bezpečnost při nejvyšší produktivitě.
Extrémní zvedací síla tříbodového závěsu Kubota umožňuje připojení těžkého nářadí. V sériové výbavě je rychloupínání, použité příslušenství tak lze snadno připojit.

Integrovaná kabina s klimatizací

Série L40 nabízí komfort, který by v této třídě nikdo neočekával. Sériově montovaná klimatizace, vzduchově pérovaná sedačka a extrémní prostor pro nohy zajišťují skvělé pohodlí při práci. Sériově montované topení s klimatizací Vám garantuje příjemnou teplotu v kabině. Pro optimální ochlazení nebo topení ve vnitřním prostoru můžete volit mezi přívodem vnějšího vzduchu nebo vnitřní cirkulací.

Velká světlá výška

Traktory řady L 40 se vykazují velkou světlou výškou, která usnadňuje přejezd na další místo nasazení. U modelu L 5240 HTSC je světlá výška nad terénem 400 mm.

Odklopný kryt motoru

Díky nově vyvinutému celokovovému krytu motoru, který je možné doširoka rozevřít, je možné snáze než dříve provádět kontrolu motoru, čištění chladiče a vzduchového a olejového filtru. Jednodílný kryt motoru lze jednoduše doširoka rozevřít a získat přístup do prostoru motoru. Rutinní údržbářské práce jsou snadnější než dříve, vše bez použití nástrojů.

Údržbářská klapka

Traktory L40 jsou vybavené údržbářskou klapkou, umístěnou nad převodovkou. Tím je značně usnadněn také přístup a údržba hydraulických ventilů a senzorových prvků.