L 5040 GTSC

ŘADA L40

52,9 HP (38,9 kW) SAE

  • 53 k, úsporný motor Kubota 4-válec.
  • 2x4 / 4x4, klimatizovaná kabina.
  • Hydraulické řazení pod zatížením, 24V/16R (rychlost od 0,2 km/h), reverzace.
  • Zdvih hydrauliky 1750 kg.
  • Pohodlný, vysoce výkonný víceúčelový traktor.
L 5040 GTSC

Popis produktu

L 5040 GTSC

Traktory řady L40 navazují na předchozí úspěšnou řadu traktorů Grand L 30. Jsou to hospodárné, vysokovýkonné traktory, které komfortně a efektivně zvládnou každou práci. Příjemně se ovládají a mají mnoha inovovaných prvků. Ať už jde o zcela novou hydrostatickou převodovku HST PLUS nebo nové výkonné motory s nízkými emisemi, Řada L40 dominuje v mnoha směrech. Nabízíme pět různých modelů (dle výkonu motorů), vybavených ochranným rámem nebo klimatizovanou kabinou, třemi různými variantami převodovek a rozdílnými pneumatikami.

Traktor L 5040 GTSC je standardně dodáván s GST převodovkou a v provedení jen s klimatizovanou kabinou.

Motor

Kapalinou chlazený, čtyřválcový diesel s výkonem 50 HP. Spalovací systém s trojnásobným prouděním (Kubota E-TVCS) zajišťuje zlepšené proudění vzduchu ve spalovacím prostoru a umožňuje vyšší výkon a účinnost při současném snížení množství škodlivin. Nové motory v sérii L40 se vyznačují vyšším zdvihovým objemem, nižší hlučností a menšími vibracemi. Motory splňují a nebo překračují následující emisní předpisy:

  • EG - mezní hodnoty škodlivin (97/68/EWG)
  • TIER IIIa pro motory nad 37kW (L5040/L5240/L5740)
  • CARB (California Air Resources Board) - celosvětově nejtvrdší norma pro vznětové motory.

Převodovka GST

Exkluzivní GST-převodovka Kubota (Glide-Shift) nabízí 12 rychlostních stupňů vpřed a 8 stupňů vzad, které je možno řadit bez spojky. Spolu se sériovou redukcí nabízí tato převodovka celkem 24 stupňů pro jízdu vpřed a 16 pro jízdu vzad. Díky elektronickému řízení nepotřebuje tento systém použití spojky ani při změně směru jízdy vpřed/vzad.

IntelliPanel

Svou promyšleností, spolehlivostí a vysokými užitnými vlastnostmi známý, moderní KUBOTA-INTELLIPANEL Vás obsáhle informuje o všech provozních stavech L40. Snadno rozpoznatelné kontrolky a ukazatele Vám lehce a srozumitelně ukazují všechny důležité funkce.

Hnací hřídel a hydraulický systém

Zadní vývodová hřídel se hydraulicky zapíná a vypíná nezávisle na pojezdu. Spolu s brzdou a pojistkou vývodové hřídele zajišťuje tento systém maximální bezpečnost při nejvyšší produktivitě.
Extrémní zvedací síla tříbodového závěsu Kubota umožňuje připojení těžkého nářadí. V sériové výbavě je rychloupínání, použité příslušenství tak lze snadno připojit.

Integrovaná kabina s klimatizací

Série L40 nabízí komfort, který by v této třídě nikdo neočekával. Sériově montovaná klimatizace, vzduchově pérovaná sedačka a extrémní prostor pro nohy zajišťují skvělé pohodlí při práci. Sériově montované topení s klimatizací Vám garantuje příjemnou teplotu v kabině. Pro optimální ochlazení nebo topení ve vnitřním prostoru můžete volit mezi přívodem vnějšího vzduchu nebo vnitřní cirkulací.

Velká světlá výška

Traktory řady L 40 se vykazují velkou světlou výškou, která usnadňuje přejezd na další místo nasazení. U modelu L 5040 GTSC je světlá výška nad terénem 400 mm.

Odklopný kryt motoru

Díky nově vyvinutému celokovovému krytu motoru, který je možné doširoka rozevřít, je možné snáze než dříve provádět kontrolu motoru, čištění chladiče a vzduchového a olejového filtru. Jednodílný kryt motoru lze jednoduše doširoka rozevřít a získat přístup do prostoru motoru. Rutinní údržbářské práce jsou snadnější než dříve, vše bez použití nástrojů.

Údržbářská klapka

Traktory L40 jsou vybavené údržbářskou klapkou, umístěnou nad převodovkou. Tím je značně usnadněn také přístup a údržba hydraulických ventilů a senzorových prvků.