L 4240 DTSC

ŘADA L40

44,6 HP (32,8 kW) SAE

  • 44 k, úsporný motor Kubota 4-válec.
  • 2x4 / 4x4, klimatizovaná kabina.
  • Mechanická synchronizovaná převodovka FST, 16V/16R (rychlost od 0,2 km/h), reverzace.
  • Zdvih hydrauliky 1750 kg.
  • Pohodlný, vysoce výkonný víceúčelový traktor.
L 4240 DTSC

Popis produktu

L 4240 DTSC

Traktory řady L40 navazují na předchozí úspěšnou řadu traktorů Grand L 30. Jsou to hospodárné, vysokovýkonné traktory, které komfortně a efektivně zvládnou každou práci. Příjemně se ovládají a mají mnoha inovovaných prvků. Ať už jde o zcela novou hydrostatickou převodovku HST PLUS nebo nové výkonné motory s nízkými emisemi, Řada L40 dominuje v mnoha směrech. Nabízíme pět různých modelů (dle výkonu motorů), vybavených ochranným rámem nebo klimatizovanou kabinou, třemi různými variantami převodovek a rozdílnými pneumatikami.

Traktor L 4240 DTSC je standardně dodáván s mechanickou převodovkou a v provedení jen s klimatizovanou kabinou.

Motor

Kapalinou chlazený, čtyřválcový diesel s výkonem 42 HP. Spalovací systém s trojnásobným prouděním (Kubota E-TVCS) zajišťuje zlepšené proudění vzduchu ve spalovacím prostoru a umožňuje vyšší výkon a účinnost při současném snížení množství škodlivin. Nové motory v sérii L40 se vyznačují vyšším zdvihovým objemem, nižší hlučností a menšími vibracemi. Motory splňují a nebo překračují následující emisní předpisy:

  • EG - mezní hodnoty škodlivin (97/68/EWG)
  • TIER IIIa pro motory nad 37kW (L5040/L5240/L5740)
  • CARB (California Air Resources Board) - celosvětově nejtvrdší norma pro vznětové motory.

Převodovka FST - reverzní

Převodovka FST od firmy Kubota (plně synchronizovaná hlavní převodovka a vratné soukolí) přesvědčí svým plynulým a účinným řazením v rámci 16 převodových stupňů pro jízdu vpřed a 16 stupňů pro jízdu vzad včetně stupně pro velmi pomalou jízdu. Snadná obsluha, možnost rychlé změny směru jízdy a vysoká spolehlivost činí z této převodovky optimální zařízení pro polní práce nebo práci s čelním nakladačem.

IntelliPanel

Svou promyšleností, spolehlivostí a vysokými užitnými vlastnostmi známý, moderní KUBOTA-INTELLIPANEL Vás obsáhle informuje o všech provozních stavech L40. Snadno rozpoznatelné kontrolky a ukazatele Vám lehce a srozumitelně ukazují všechny důležité funkce.

Hnací hřídel a hydraulický systém

Zadní vývodová hřídel se hydraulicky zapíná a vypíná nezávisle na pojezdu. Spolu s brzdou a pojistkou vývodové hřídele zajišťuje tento systém maximální bezpečnost při nejvyšší produktivitě.
Extrémní zvedací síla tříbodového závěsu Kubota umožňuje připojení těžkého nářadí. V sériové výbavě je rychloupínání, použité příslušenství tak lze snadno připojit.

Integrovaná kabina s klimatizací

Série L40 nabízí komfort, který by v této třídě nikdo neočekával. Sériově montovaná klimatizace, vzduchově pérovaná sedačka a extrémní prostor pro nohy zajišťují skvělé pohodlí při práci. Sériově montované topení s klimatizací Vám garantuje příjemnou teplotu v kabině. Pro optimální ochlazení nebo topení ve vnitřním prostoru můžete volit mezi přívodem vnějšího vzduchu nebo vnitřní cirkulací.

Velká světlá výška

Traktory řady L 40 se vykazují velkou světlou výškou, která usnadňuje přejezd na další místo nasazení. U modelu L 4240 DTSC je světlá výška nad terénem 390 mm.

Odklopný kryt motoru

Díky nově vyvinutému celokovovému krytu motoru, který je možné doširoka rozevřít, je možné snáze než dříve provádět kontrolu motoru, čištění chladiče a vzduchového a olejového filtru. Jednodílný kryt motoru lze jednoduše doširoka rozevřít a získat přístup do prostoru motoru. Rutinní údržbářské práce jsou snadnější než dříve, vše bez použití nástrojů.

Údržbářská klapka

Traktory L40 jsou vybavené údržbářskou klapkou, umístěnou nad převodovkou. Tím je značně usnadněn také přístup a údržba hydraulických ventilů a senzorových prvků.